Jeszcze kilka lat temu wybór wykończenia podłogi w kuchni był jeden – płytki ceramiczne. Na szczęście nowoczesne i innowacyjne technologie sprawiają, że produkty wykończeniowe stają się trwalsze, odporniejsze i bardziej dostępne. Aranżując kuchnię, coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych płytek i stawiamy na… panele winylowe! To właśnie one cieszą się coraz większą popularnością.  Zawdzięczają to nie tylko swojej funkcjonalności, ale i ogromnym wyborem wzornictwa oraz kolorystyki. Na myśl może nasuwać się jedno zasadnicze pytanie – jakie panele winylowe wybrać do kuchni, skoro ich oferta jest tak ogromna? W poniższym artykule przedstawiamy najpiękniejsze modele oraz zdradzamy, w jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej. Zapraszamy! 

Czy panele winylowe sprawdzą się w kuchni? 

Zalety paneli winylowych sprawiają, że z powodzeniem mogą one zostać zamontowane w każdym pomieszczeniu, nawet tym najbardziej narażonym na wilgoć. Przede wszystkim winyl nie chłonie wilgoci, dzięki czemu jest w pełni wodoodporny i może zostać zamontowany nie tylko w salonie czy sypialni, ale i kuchni, a nawet łazience. Kuchnia to miejsce, w którym dzieje się naprawdę dużo! Często zdarza się wylać większą ilość wody, wszechobecna jest para i inne substancje, dlatego warto wybrać wykończenie, które jest wodoodporne. Panele winylowe są również łatwe w utrzymaniu czystości, co sprawia, że wszelkie kuchenne zabrudzenia nie stanowią tutaj żadnego zagrożenia. Wśród innych zalet na wyróżnienie zasługuje również ich ciepło czy antypoślizgowość, za czym idzie bezpieczeństwo użytkowania paneli winylowych w kuchni. Ważnym aspektem jest również to, że oferta jest naprawdę ogromna, dzięki czemu z pewnością znajdziemy odpowiedni model dopasowany do stylistyki wnętrza. 

Rodzaje paneli winylowych i ich zalety>>

 

Panele winylowe imitujące kamień – najlepszy wybór do kuchni!

Współczesne panele winylowe wyróżniają się niesamowitym designem i jakością. Występują nie tylko w formie imitującej drewno, ale i kamień czy beton, co jest idealną opcją dla osób ceniących tradycyjne wykończenia kuchni. Panele winylowe imitujące kamień sprawdzą się w kuchniach utrzymanych w każdym stylu – zarówno tym klasycznym, współczesnym, ale i industrialnym. Ich odporność na wodę i łatwość w utrzymaniu sprawiają, że będą wyglądać nieskazitelnie przez długie lata. Podłoga winylowa imitująca kamień jest kompromisem pomiędzy tradycyjnymi kuchennymi rozwiązaniami, a najwyższej jakości designem i technologią.

 

Panele winylowe w salonie z aneksem kuchennym

Wykończenie podłogi w salonie z aneksem kuchennym można rozwiązać na dwa sposoby, a każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Pierwszy z nich to wydzielenie strefy kuchennej od dziennej za pomocą dwóch wzorów paneli. W tym przypadku najczęściej stawiamy na drewno w salonie i kamień w kuchni. Jednak nie sprawdzi się to dobrze w każdym wnętrzu, szczególnie tym mniejszym, gdzie tak ważny jest wizualny efekt wykończenia i jego optyczne właściwości. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie paneli winylowych na całej powierzchni. Panele winylowe w salonie z aneksem kuchennym pomogą stworzyć spójną i otwartą przestrzeń, jednocześnie będąc odporne na działanie wilgoci i zabrudzenia. To idealny kompromis pomiędzy nietuzinkowym wykończeniem i ogromem zalet! 

 

Najpiękniejsze panele winylowe do kuchni

Szeroka gama kolorów i wzorów paneli winylowych sprawia, że z powodzeniem mogą być zamontowane w każdym stylu aranżacji kuchennej. Jeśli zależy nam na wykończeniu nowoczesnego wnętrza, warto uwagę skierować na panele winylowe imitujące drewno w nieco ciemniejszych odcieniach np. węgla drzewnego. Kuchnia utrzymana w stylu skandynawskim czy rustykalnym idealnie będzie współgrać z jaśniejszymi odcieniami. Beżowe i szare kolory podłogi winylowej, zarówno te ułożone w tradycyjny sposób, jak i w jodełkę, wyglądają ponadczasowo. Tradycyjne oraz klasyczne aranżacje warto wykończyć modelami w odcieniach orzechowych czy imitujących kamień, a te loftowe – imitujących beton. W ofercie Designflooring na szczególną uwagę zasługują też przepiękne wzory mozaiki, które w nietuzinkowy sposób uzupełnią minimalistyczne, białe wnętrza. To prawdziwa gratka dla fanów współczesnego designu!