Trendy wnętrzarskie w 2021 roku stawiają na naturę, prostotę i indywidualizm. Dostrzec to można również w przypadku podłóg do salonu, sypialni i innych pomieszczeń, które królować będą zarówno w tym sezonie, jak i przez kolejne lata. Przecież nie decydujemy się na wymianę podłogi każdego roku! Warto więc postawić na coś, co jest ponadczasowe i jednocześnie posiada modne wykończenie. W 2021 roku najmodniejsze panele czy płytki podłogowe posiadają najdokładniejsze odwzorowania naturalnych materiałów. Jakie barwy i wzory podłóg będą modne w nadchodzącym czasie? Zainspiruj się na nowy sezon!

Trendy podłogowe 2021  – naturalne rozwiązania 

Z roku na rok wzrasta nasza świadomość związana z otaczającym nas światem i środowiskiem, dlatego też coraz chętniej sięgamy po bardziej ekologiczne rozwiązania. Tutaj najlepszym rozwiązaniem okazują się panele winylowe, które w najdoskonalszy sposób imitują naturalne materiały takie jak drewno, kamień czy marmur. Bardziej zwracamy uwagę również na jakość, która zapewnia długotrwałe użytkowanie, wodoodporność, a nawet antypoślizgowość. To właśnie producenci paneli winylowych (tak jak Designflooring) odpowiadają na nasze potrzeby, dzięki czemu mamy pewność, że jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. 

Najmodniejsze podłogi 2021: wzory 

Nie tylko ekonomiczne rozwiązania będą miały znaczenie w nadchodzących sezonach, ale i naturalne wzornictwo podłóg. Najmodniejsze panele podłogowe w 2021 roku będą wyróżniały się wyraźnymi wzorami słojów, widocznymi śladami po sękach, najpiękniejszymi odcieniami drewna, a nawet imitacją kamieni szlachetnych. Wszystko to nawiązuje do biofilii i bliskości z naturą, które od jakiegoś czasu nie schodzą z piedestału, a nic nie wskazuje na to, że miałoby się tak stać.

Szerokie panele imitujące drewno

Jednym z najpiękniejszych wyborów będą szerokie deski posiadające bardzo wyraźne ślady po sękach, wzory słojów i lekkie różnice w odcieniach. Taki wzór utrzymany w jaśniejszych, subtelniejszych odcieniach, wprowadzi do naszego wnętrza rustykalną nutkę, natomiast w tych ciemniejszych – elegancję i nowoczesność. 

Skandynawskie, minimalistyczne podłogi

To właśnie styl skandynawski (na równi z boho i rustykalnym) wzbudził w nas miłość do naturalnych rozwiązań – w szczególności drewna. W 2021 roku na uwagę będą zasługiwały również te bardziej minimalistyczne rozwiązania, takie jak jednolite podłogi. Spokojna, czysta, skandynawska elegancja oferuje nam harmonijny styl, który z łatwością można dostosować do każdego wnętrza. Czyste linie, praktyczna powierzchnia i stonowana kolorystyka podłóg to coś, na co warto zwrócić uwagę wśród trendów wnętrzarskich 2021!

Modne ułożenie paneli w 2021 roku 

Mówiąc o najmodniejszych podłogach w 2021 roku, nie sposób nie wspomnieć o ułożeniu jodełki, które od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularne. Podłoga w jodełkę to najpiękniejszy sposób na dodanie głębi i płynności pomieszczeniom – bez względu na to, czy ułożona jest z mniejszych desek, czy tych dużych, które dopiero zaczynają wchodzić na salony. Na popularności nie traci zwykły parkiet, a także ten ułożony po przekątnej, który wprowadza nieco pazura do wnętrza i wydobywa jego walory. W 2021 roku miłośnicy wnętrz będą stawiać na różnorodność i indywidualność, również jeśli chodzi o ułożenie podłogi. Panele różnej wielkości? Nic prostszego! Taki zabieg z pewnością wprowadzi oryginalny charakter do pomieszczenia. 

Modne podłogi 2021 roku –  naturalne odcienie

Kolory najmodniejszych podłóg 2021 roku mają swoje odwzorowanie w ogólnej kolorystyce wnętrz tego sezonu. Spójrzmy chociażby na kolory, które ogłosił Instytut Pantone, a w nim Ultimate Gray. Panele winylowe imitujące drewno w kolorze stonowanej szarości wprowadzą do wnętrza nutkę rustykalnego stylu i sprawią, że stanie się niezwykle stylowe! Poza szarością, modne panele w 2021 będą utrzymane zarówno w odcieniach beżu i bieli, jak i tych bardziej nasyconych np. czekoladowe. Jednak w dalszym ciągu na pierwszym miejscu znajdują się panele imitujące drewno w naturalnych barwach. Różne odcienie dębu czy orzecha to idealna propozycja dla nowoczesnych wnętrz! 

Panele inspirowane kamieniem – trendy podłogowe 2021 

Do naturalnych trendów wnętrzarskich 2021 zaliczyć możemy również płytki winylowe imitujące kamień, np. marmur czy wapień. To idealne rozwiązanie do kuchni i łazienki, które niesie ze sobą wiele funkcjonalności. Modne podłogi  2021 imitujące kamienie, mogą występować zarówno w formie dużych kafelek, jak i mozaiki. Z jednej strony oszczędne i wysublimowane kafelki, z drugiej nieco szalone i kolorowe wzory – oba rozwiązania są ponadczasowe i niezwykle eleganckie!