Są szczegóły, na które nie zwracamy uwagi, ale to one – wkomponowane w aranżacje – dają nam obraz całości, który zachwyca. Dekoracje ścienne pozwalają nam dowolnie kreować przestrzeń, a nawet wpływać na jej odbiór poprzez optyczną zmianę rozmiarów projektowanych pomieszczeń.

Sztukateria, to nie tylko pomysł na klasyczne wnętrza – współczesność narzuciła nam ponadczasowe trendy – rozety, gzymsy i listwy dekoracyjne kiedyś zdobiły arystokratyczne salony, dziś pięknie prezentują się także w nowoczesnych wnętrzach.

Sztukateria od kilku sezonów wraca triumfalnie do łask najlepszych projektantów i choć nawiązuje do motywów dominujących w czasach baroku i klasycyzmu, styliści proponują zdobić nią nie tylko tradycyjne, ale i ultranowoczesne wnętrza. Łącząc je z modnymi dodatkami uzyskamy koncepcję klasyki i modernizmu podnosząc tym samym luksus i efektownie wykańczając dom lub mieszkanie.

 

 

Sztukateria, to niezwykłe rozwiązania aranżacyjne

Fragmenty ścian w sztukatorskim obramowaniu pomogą wyeksponować dowolny fragment – obraz, kominek lub wydzielić przestrzeń. Umiejętnie położone listwy poziome obniżą pokój i pozwolą zniwelować krzywizny ścian, będą też doskonałym odcięciem dla tapety. Natomiast kolumny i pilastry wysmuklą pomieszczenie. Listwy przypodłogowe, listwy ścienne, listwy przysufitowe oraz rozety, fasety, gzymsy, plafoniery, kinkiety i pilastry pozwalają podkreślić wybrane elementy, które mogą zadecydować niepowtarzalnym klimacie projektowanego wnętrza.

Sztukateria króluje nie tylko „na salonach” umeblowanych antykami, ale także w nowoczesnych wnętrzach, intrygując i przyciągając wzrok. Współcześnie sztukateria stanowi doskonały element wystroju wnętrz, który nadaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Swoją stylistyką może nawiązywać do nowoczesnych form designu jak i do klasycznych elementów znanych nam z czasów baroku.

 

 

Dzięki nowoczesnej technologii powstały elementy, które łączą w sobie dobrą jakość i wytrzymałość, a proces instalacji jest bardzo prosty i nie wymaga już wyspecjalizowanego sprzętu czy fachowej wiedzy. Do produkcji sztukaterii stosuje się dziś tworzywa sztuczne (polistyren i poliuretan), dzięki czemu jest ona obecnie lekka i bardzo wytrzymała. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama wyselekcjonowanych produktów najlepszych producentów – Orac Decor, NMC, Creativa, Europlast czy Mardom Decor, które  pomogą nadać niepowtarzalny styl i charakter każdemu pomieszczeniu. Oferowane przez nas produkty są także łatwe w montażu.