Sztukateria

Duży wybór listew sztukateryjnych producentów Orac, Nmc, Creativa, Europlast, Mardom Decor pozwala na kompleksowe wykończenie Twojego wnętrza. Profile są trwałe, lekkie i proste w montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych drewnianych dekoracji, które muszą być wykonane z wielu elementów w celu uzyskania ozdobnych profili, listwy sztukateryjne wykonane są najczęściej z mocnego i lekkiego poliuretanu.

Jakie są rodzaje listew?

 

Listwy przypodłogowe

Szukasz idealnej listwy przypodłogowej, która sprawi, że Twoje wnętrze będzie wykończone jak to z okładki ulubionego czasopisma? Stylowa listwa przypodłogowa, dyskretnie i elegancko ukrywa łączenie pomiędzy ścianą a podłogą.  Przypodłogowe elementy sztukateryjne dodadzą charakteru Twojemu wnętrzu, mogą wizualnie podnieść sufit, są wygodnym sposobem na przykrycie nierówności lub starych listew. Krótko mówiąc – listwy podłogowe są niezbędne w każdym pomieszczeniu.

Listwy ścienne

Listwy ścienne stosowane są jako forma przełamywania linii między kontrastującymi wzorami. Pojawia się w ogromnej różnorodności form. Wykończenia ścienne umożliwiają kreatywną mieszankę tekstury, koloru i projektu w jednym wymiarze. Pokuś się na odcięcie pomiędzy tapetą a malowaną ścianą, wykorzystując sztukaterie ścienną.

Listwy sufitowe

Listwy nazywane gzymsami to wizualne przejście między ścianą a sufitem – ukrywają pęknięcia i niedoskonałości oraz dodają dynamizmu Twojemu wnętrzu. Mnogość stylów i wykończeń jest bezkonkurencyjna: od eleganckich do nowoczesnych po zdobione.

Listwy karniszowe

Listwy maskujące szyny karniszowe zyskały dużą popularność wśród architektów wnętrz i wykonawców. Dotychczas wykonywane z płyt GK maskownice zostały wyparte przez lekkie i proste w montażu karniszowe listwy poliuretanowe. Dostępne w kilku wariantach wykończeniowych sprawią, że Twoje szyny karniszowe mogą zostać zamaskowane niezależnie od wysokości wnętrza.