Wielkie liście monstery, bananowca czy palmy, wzory egzotycznych zwierząt, desenie przywodzące na myśl dzikość natury. To jedne z najciekawszych trendów wykorzystywanych obecnie w aranżacji wnętrz. Nie mogło ich więc zabraknąć w jednym ze współtworzonych przez nas projektów. Ucieczka z miejskiej dżungli w tropikalne lasy -taka wizja przyświecała przy pracach nad tą realizacją. Zależało nam na tym, aby nie tracąc przestrzeni, wprowadzić do mieszkania duże egzotyczne motywy. Doskonałym rozwiązaniem okazały się tapety.

Jeszcze do niedawna kojarzyły się one głównie z beżowymi salonami naszych babć — ot, taka pamiątka po PRL-u. Obecnie okleiny ścienne przeżywają swój renesans i znajdują miejsce w najbardziej ekskluzywnych pomieszczeniach, nadając im niezwykły charakter. W tym projekcie wykorzystaliśmy tapety od Cole&Son, wiodącego producentem tapet na rynku światowym. Dzięki dbałości o szczegóły i doskonałemu wyczuciu w kwestii aktualnych trendów, ta marka zapewnia doskonałą jakość i ogromną różnorodność oferowanych przez siebie produktów.

W odróżnieniu od sypialni, gdzie na ścianach królują intensywne kolory przeplatających się nieregularnie wzorów egzotycznych liści i zwierząt, w salonie wykorzystaliśmy spokojniejszy motyw liści palmowych na posrebrzanym tle. Dominujące motywy na ścianach zostały zestawione ze stonowanymi kolorami pozostałych elementów wyposażenia – szarością, bielą, beżem oraz drewnem. Całość przełamaliśmy dodatkowo naturalną zielenią, dzięki czemu jest przyjemna w odbiorze i nienachalna dla oczu. Na płytkach w kuchni oraz łazience, oprócz wzorów geometrycznych, znajdują się również motywy roślinne nawiązujące do tych wykorzystanych na ścianach w pokojach.

Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych oklein ściennych, mieszkanie zyskało swój wyjątkowy, egzotyczny charakter. Mnogość kolorów, niezliczona liczba wzorów, złożoność motywów spowodowały, że tapety obecnie nadają się do każdego wnętrza i każdego stylu.