Na polskim rynku mieszkaniowym rośnie zainteresowanie wykańczaniem biur i mieszkań „pod klucz”. Klientom, którzy wciąż jeszcze podchodzą z rezerwą do usługi fit-out, obawiając się, że standardowy pakiet będzie czymś mało osobistym, podpowiadamy – nie dajcie się zwieść! W najlepszych biurach projektowych nie brakuje realizacji zgodnych z aktualnymi trendami, a wnętrza dopasowane są do klienta, zgodne z jego indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami.

Rynkiem wnętrz komercyjnych zawładnęła moda na różnorodność, odważne kolory, nietypowe formy, ale także na materiały wykończeniowe wysokiej klasy. Klienci szybko przekonują się, że kompleksowe rozwiązanie, jakim jest wykańczanie mieszkań „pod klucz”, niesie ze sobą wiele korzyści. Jakich?

Przede wszystkim zdejmowana jest z nich odpowiedzialność za wybór odpowiednich materiałów, znalezienie ekipy wykończeniowej i nadzorowanie pracy fachowców. Ale – co równie ważne –  także za zaplanowanie i zaprojektowanie dostępnej przestrzeni tak, by była funkcjonalna i odpowiadała rzeczywistym potrzebom domowników.

Jednym z takich biur projektowych jest studio Partner Design, którego pierwszy we Wrocławiu showroom materiałów wykończeniowych, przy inwestycji PCG na Krzyckiej, w niczym nie przypomina typowego deweloperskiego biura sprzedaży (czyli zwykle usytuowanego gdzieś na uboczu placu budowy, ciasnego kontenera, w którym tymczasowo ustawiono biurka). W tej nowoczesnej przestrzeni, którą pomogliśmy urządzić, na 180 m2 zgromadzonych zostało ponad 5 000 najróżniejszych próbek i wzorników najróżniejszych materiałów wykończeniowych. Można tu także podziwiać gotowe ekspozycje dostawców, w tym: lampy światowych producentów, meble i inne elementy wyposażenia wnętrz. Króluje tu niebanalny design, stworzony na potrzeby współczesnego życia i podporządkowany funkcjonalności, dla ludzi, którzy doceniają piękno i unikalność form nowoczesnych.

Kreatywna przestrzeń zachęca do podjęcia wyzwania

Partner Design nie tylko tworzy projekty wyróżniające się spośród tych oferowanych przez ogólnopolskie pracownie architektoniczne, ale także umożliwia wszystkim – którzy oddają w ich ręce aranżacje swojej przyszłej przestrzeni – realną możliwość wyobrażenia sobie, jak wyglądać będzie każdy detal ich mieszkania. W prezentowanym showroomie zostały zgromadzone materiały wykończeniowe znanych i cenionych producentów, w tym produkty ekologiczne oraz wpasowujące się w aktualne trendy – wszystko to dla komfortu przyszłych użytkowników wnętrz. „Stworzyliśmy to miejsce po to, aby już na etapie tworzenia projektu można było zobaczyć wzorniki i próbki materiałów, przyjrzeć się im i poczuć ich fakturę” – wyjaśniają członkowie zespołu. To połączenie pracowni projektowej z showroomem powstało z potrzeby posiadania przedmiotów, tekstur, produktów, które można dotknąć i pokazać klientowi, w poczuciu buntu przeciwko zalewającej nas masowości powstał więc generator inspiracji i gotowych pomysłów na wnętrze. Zobaczcie sami!

 

 

W projekcie wykorzystano materiały oferowane przez nasz showroom Arcdeko. Pod nogami i na frontach mebli (sic! Co za odwaga!) – parkiet winylowy Desingflooring Art Select, niesamowite połączenie. W łazienkach zastosowano odporne na wodę tapety Wall & Deco, WET SYSTEM ™ przeznaczone do ścian w wilgotnych pomieszczeniach. Tapety z tej kolekcji są niezwykłym połączeniem oryginalnych, autorskich grafik z nowatorską technologią wykonania, która daje gwarancję trwałości.

 

 

Ekologia i natura pozostają w modzie, te trendy ostatnich sezonów nie przemijają. Mech na ścianie to jeden z najefektowniejszych i najbardziej designerskich sposobów na dekorację wnętrz, a ponieważ pasuje do pomieszczeń urządzanych w różnych stylach, to i tu znalazło się dla niego miejsce. Lada recepcyjna showroomu została pokryta ręcznie wykonanym panelem z chrobotka (mchu ściennego), a dla wzmocnienia efektu wnętrze zdobi także „zielona ściana” pokryta wykładziną trawy z rolki. Prawda, że robi wrażenie?