Dziś chwalimy się jedną z naszych bardziej kompleksowych realizacji – wnętrzami 4-gwiazdkowego hotelu condo, który mieści się tuż obok bunkra Muzeum Współczesnego przy ulicy Strzegomskiej. Do wykańczania pokoi i korytarzy hotelowych dostarczaliśmy wykładziny dywanowe Balsan, na podłogach w restauracji i lounge barze położono nasze ulubione panele winylowe Designflooring, ściany zdobią eleganckie tapety marek Harlequin i Vescom.

Każdy z Was zapewne kojarzy to miejsce ze względu na rzeźbę lokomotywy zatytułowaną “Pociąg do nieba”.  Hotel DB, to ogromny projekt inwestycyjny spółki Domex Bud, który mieści w sobie centrum kongresowe, klub fitness, 13 luksusowych apartamentów i ponad 120 pokoi hotelowych. Tego typu przybytki, to miejsca, do których ludzie wyjeżdżają, by oderwać się od pracy, zrelaksować, spędzić czas towarzysko, pobawić się i odpocząć. Przebywanie we wnętrzach 4-gwiazdkowego hotelu powinno więc być wyjątkowym doświadczeniem, dlatego projektowana przestrzeń musi charakteryzować się własną, specyficzną atmosferą, która będzie przyciągać potencjalnych klientów.

 

Materiały

Wybierając materiały wykończeniowe do swoich obiektów, właściciele hoteli lub inwestorzy kierują się kilkoma kluczowymi czynnikami, są nimi: jakość, która powinna iść w parze z estetycznym wyglądem, trwałość użytych materiałów oraz łatwość ich czyszczenia i konserwacji. Wykorzystane w opisywanej realizacji produkty cenionych przez nas marek (Designflooring, Balsan, Vescom, Harlequin) nie tylko spełniają wszystkie powyższe warunki, ale też dają natychmiastowe poczucie luksusu i piękna. Warto też wspomnieć, że w ogólnej ocenie gości, poczucie komfortu w hotelu wynosi aż 9,6 na 10 punktów, a na tę bardzo wysoką opinię przekładają się m.in. dostarczone przez nas materiały.

 

 

Wykładziny dywanowe i podłogi winylowe

Wszyscy znamy to powiedzenie, że “hotel jest domem z dala od domu”, co oznacza nic innego jak to, że gość podczas swojego pobytu powinien czuć się równie komfortowo co u siebie i przebywać w podobnych warunkach. W hotelach, gdzie ruch odbywa 24/7 ważne jest wprowadzenie przytulnej i spokojnej atmosfery, która umożliwi odrobinę relaksu. Hałas jest głównym problemem zgłaszanym przez gości, dlatego w hotelu DB do wyściełania podłóg w pokojach, a także na schodach i w holach zostały użyte niezwykle miękkie i komfortowe wykładziny dywanowe Balsan, które pomagają zmniejszyć pogłos hałasu. Wykładziny Basan oferują bowiem bardzo wysoką izolacyjność akustyczną i skutecznie niwelują efekt “dormitorium”. Nie musimy chyba dodawać, że wykładziny dywanowe Balsan są niezwykle trwałe, a przy tym łatwe w czyszczeniu i konserwacji?

 

 

Dobre właściwości  w zakresie izolacji akustycznej wykazują także podłogi winylowe Designflooring, które dodatkowo są wysoce odporne na ścieranie. W Hotelu DB w strefie wejściowej przy lounge barze położono przepiękną podłogę winylową Designflooring z kolekcji Opus (panele Ignea), która bezbłędnie imituje rustykalny wygląd drewna nadając przestrzeni nieco luksusowego wyglądu. W restauracji i holu również użyto paneli winylowych z kolekcji Designflooring Opus, model Lutum do złudzenia przypominający kamienną posadzkę. Taka podłoga jest znacznie trwalsza i łatwiejsza w konserwacji od podłogi z kamienia czy drewna. Dzięki temu, że podłogi winylowe doskonale imitują wszelkie naturalne materiały oferują projektantom niezrównaną wszechstronność wzornictwa (szeroką gamę różnych kolorów i wzorów ), a to w  branży hotelarsko-gastronomicznej bywa kluczowe.

 

 

Tapety obiektowe

Na ścianach w hotelu DB znalazły się tapety firm Harlequin oraz Vescom, których powłoka jest łatwa w czyszczeniu dzięki przezroczystej folii ochronnej, naniesionej na winylową okleinę ścienną. Tapety obiektowe Vescom wykazują się wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych, zmywanie i szorowanie (nawet przy pomocy silnych środków chemicznych) dlatego znalazły się głównie w recepcji i w holu. W strefie wejścia oraz w restauracji ściany zdobią przepiękne tapety winylowe marki Harlequin z kolekcji Momentum, których delikatny wzór pod wpływem padającego światła opalizuje kolorami ziemi. W miejscach takich, jak czterogwiazdkowe hotele liczy się nie tylko trwałość, ale też ponadczasowe wzornictwo oraz elegancja dlatego wybór oklein ściennych był nieprzypadkowy.

 

 

Goście hoteli i lokali gastronomicznych przywiązują obecnie większą niż kiedykolwiek wagę do jakości i wystroju otaczających ich wnętrz. Dlatego powinniśmy się kierować nie tylko funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań, ich trwałością i stosunkiem jakości do ceny, ale także względami dotyczącymi estetyki, stylu i atmosfery. Warto postawić też na wybór marek, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój, a produkcja odbywa się z zapewnieniem minimalnego obciążenia środowiska (np. stosowanie segregacji i kontrolowanego usuwania pozostałości z produkcji). Bez względu na to, czy projektujesz hotel, bar, restaurację czy klub, te unikalne rozwiązania projektowe będą miały bezpośredni wpływ na doświadczenia gości.