Wybór listew przypodłogowych często traktowany jest po macoszemu, chcielibyśmy Wam jednak podkreślić, że mają one duży wpływ na wygląd i funkcjonalność naszego wnętrza. Estetyka podłogi zależy bowiem od detali, takich jak listwy przyścienne, listwy łączeniowe i profile schodowe.

Listwy przypodłogowe stanowią harmonijne połączenie między podłogą i ścianami, a także stolarką drzwiową (szczególnie korzystne, jeśli trzeba założyć listwy podłogowe progowe), zasłaniając brzydką i nierówną dylatację pomiędzy ścianą a podłogą. Są też świetnym sposobem na uniknięcie kłębów przewodów, ale przede wszystkim zabezpieczają ściany przed uszkodzeniami przy sprzątaniu (są znacznie odporniejsze niż tynk lub farba).

 

 

Listwy przypodłogowe możemy dobrać pod kolor podłogi, tak aby odwzorowywały kolor i rysunek paneli winylowych lub na przykład białe (niestety najszybciej widać na nich kurz), które wkomponują się w inne elementy wystroju wnętrza (można też wybrać listwę w kolorze ścian).  Przy wyborze kierujemy się głównie takimi kryteriami, jak wysokość (im niższe jest pomieszczenie w którym układamy podłogę, tym niższą listwę należy wybrać – w mieszkaniach o wysokości 2,7 m montuje się cokoły wysokości 6-7 cm), szerokość, kształt, czy materiał z jakiego jest wykonana.

Listwy rdzeniowe firmy Dollken, które polecamy do wykańczania podłóg winylowych Designflooring, mają rdzeń HDF wykonany z wysokiej gęstości włókien drzew iglastych i są pokryte bardzo trwałą powłoką polimerową. Dzięki elastycznemu „gumowemu” wykończeniu, listwa maskuje też delikatne nierówności i szczeliny. Podczas montażu „łamie” się je specjalną gilotyną, co sprawia, że newralgiczne miejsca narażone na uderzenia i odłamania, jakimi są narożniki – są zabezpieczone szpetnych łączników. Do ściany listwy Dollken montuje się klejem na gorąco.

 

 

W przypadku listew rdzeniowych EP60/13, mamy możliwość zamówienia ich pod kolor i deseń podłogi.  Po wpisaniu w panelu wyszukiwania modelu podłogi Designflooring wyświetli nam się dekor kolorystycznie do niej zbliżony.

 

 

W naszej ofercie znajdują się także listwy przypodłogowe Orac Decor, które najlepiej sprawdzą się, gdy chcemy dobrać wykończenie podłogi do stolarki drzwiowej czy okiennej. To bogaty wybór dekorów, od listew w stylu nowoczesnym (zazwyczaj prostych lub lekko zaokrąglonych) po frezowane i bogato zdobione, do których łatwo dobrać sztukaterię – gzymsy, panele ścienne, pilastry czy rozety. Dodatkowa zaletą jest fakt, ze możemy je pomalować w dowolnym kolorze, który będzie współgrał z innymi elementami wnętrza lub kolorem ściany.