Podłoga jest tak naprawdę drugą najważniejszą (zaraz po kursantach i nauczycielu, rzecz jasna) częścią studia jogi. Komfort wykonywanych ćwiczeń i bezpieczeństwo przyszłych joginów w dużej mierze zależy bowiem od podłoża, na którym cierpliwie wykonują asany. Mamy dla Was ciekawy case Zacisza Jogi, nowego miejsca na mapie Wrocławia, którego właścicielka wybrała panele winylowe Designflooring w wariancie LooseLay. Dlaczego?

 

Podłoga w sali jogi powinna być antypoślizgowa, cicha oraz przyjemna i ciepła w zetknięciu z bosymi stopami. Najlepiej, gdyby była też łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na uszkodzenia i… mogła z nami wędrować. Niemożliwe? A jednak! Ze względu na brak mechanicznego mocowania do podłoża podłogi LooseLay lepiej reagują także na zmiany wilgotności i temperatury, można je więc kłaść na posadzkach z systemami ogrzewania podłogowego.

 

Szybko, ale w rytmie eko

Oferowane przez nas podłogi winylowe Designflooring w wariancie LooseLay – czyli tak zwane bezklejowe – dzięki innowacyjnemu podkładowi K-Wave można instalować na praktycznie każdej nawierzchni (płytki, drewno, beton, kafelki itd.). Ich montaż jest też znacznie szybszy i łatwiejszy niż w przypadku innych podłóg (Gluedown czy Click). Dodatkowo, gdy zajdzie potrzeba wymiany jednego z elementów, wystarczy go podważyć, a w jego miejsce wstawić nowy. Co istotne – podłogi winylowe tego typu są bardziej przyjazne środowisku (w 100% nadaje się do recyklingu) i tańsze, ponieważ eliminują potrzebę stosowania kleju. Jeśli leży nam na sercu dobro planety, to jest to kolejna z licznych zalet przemawiających na korzyść tego rozwiązania.

 

 

Nie ma lepszej rekomendacji niż zadowolony klient: „Podłoga jest bardzo praktyczna, ciepła i wygląda pięknie. Polecam w szczególności do pomieszczeń, w których ważny jest komfort i łatwość czyszczenia oraz to, żeby podłoże nie było śliskie” – mówi  Kasia Kapłon, właścicielka Zacisza Jogi.

Wolność równa się mobilność

LooseLay – lub inaczej „pływające podłogi” – to systemy używane często także w studiach tańca, siłowniach czy salach fitness. Dzięki bezklejowemu odstępowi między podłożem a panelem podłoga niejako „unosi się” i jest bardziej elastyczna, co czyni ją idealną do treningów gimnastycznych. Są świetnym rozwiązaniem w wypadku, w którym lokal jest objęty umową najmu i każda poważna inwestycja, w razie rozwiązania umowy, wiązać się może ze stratą. Podłoga winylowa w wariancie LooseLay jest łączona i układana jak puzzle, w razie przeprowadzki możemy ją więc zdemontować i zainstalować w innym miejscu. To doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy szybko odświeżyć wnętrze lub nieco zmienić scenerię (nawet w ciągu jednego dnia).

 

Proste jak słońce

Montaż podłogi winylowej LooseLay odbywa się niezwykle szybko i bez zbędnego bałaganu. W wypadku wspomnianego studia jogi, na istniejące podłoże, którym były płytki ceramiczne, położono niewielką warstwę płynu antypoślizgowego. Na tak przygotowaną powierzchnię – czyli bez wcześniejszych wylewek – zostały położone wybrane panele winylowe. Taki panel składa się z kilku warstw.

 

 

Świat staje na głowie

Wiedzieliście, że Książe Harry i jego małżonka, którzy tuż przed narodzinami dziecka przenieśli się do położonego ok. 30 km od Londynu Frogmore Cottage także będą mieli „pływającą podłogę” w jednym z wyremontowanych pomieszczeń? Nic dziwnego, bo Meghan jest zapaloną miłośniczką jogi, a jej mama, Doria Ragland – instruktorką w Los Angeles. Nam tradycja samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju też nie jest obca, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Zacisza Jogi, aby stanąć w pozycji odwróconej na naszej pięknej podłodze.