Podłogi winylowe

Podłogi winylowe (nazywane LVT – LUXURY VINYL TILES) są idealnym rozwiązaniem zarówno w zastosowaniu domowym, jak i komercyjnym.  Zaawansowana technologia produkcji zapewnia ultra-realistyczny wygląd wykończenia imitujący drewno, kamień, beton lub ceramikę. Każdy element został zaprojektowany z dbałością o odzwierciedlenie naturalnego materiału. Podłogi winylowe posiadają realistyczną strukturę, frezy oraz są bardzo przyjemne w dotyku.

Wytrzymała powierzchnia LVT jest praktyczna, długotrwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Każdy z naszych produktów wspierany jest wieloletnią gwarancją, dzięki czemu idealnie nadaje się do obszarów o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze, recepcje lub obszary przejściowe w domu lub biurze. Są naturalnie ciepłe pod stopami, ciche i wyjątkowo tolerancyjne na wilgoć, idealne do kuchni, jadalni i łazienki.

Domy, mieszkania i apartamenty

Powierzchnie biurowe

Hotele i pensjonaty

Galerie handlowe i sklepy

Służba zdrowia

Obiekty SPA

Kluby i sale taneczne

Restauracje

Rodzaje podłóg winylowych:

  • Gluedown – podłogi klejone

Metoda instalacji z użyciem kleju polega na zastosowaniu kleju do stałego przyklejenia podłogi winylowej do posadzki. Użycie kleju zapewnia stabilność wymiarową, dzięki czemu podłoga zachowuje swoją naturalną charakterystykę.

  • Looselay – podłogi bezklejowe

Dzięki innowacyjnemu podkładowi K-Wave LooseLay, podłoga idealnie nadaje się do montażu na większości istniejących twardych posadzek przy niewielkim zapotrzebowaniu na płyn antypoślizgowy co oznacza, że ich montaż jest szybszy i łatwiejszy.

  • Click system / Palio Core

Palio Click i Palio Core to nowy typ podłogi winylowej ze wzmocnionym rdzeniem i opatentowanym systemem szybkiego montażu click-lock.  Sztywniejszy rdzeń Palio Core oznacza możliwość instalacji podłogi na nierównych powierzchniach lub istniejącej podłodze z ceramiki, drewna lub desek, bez obawy o uwypuklenie niedoskonałości.

Czy podłogi winylowe są zdrowe?

Produkty są wolne od ftalanów i formaldehydu i wytwarzane w 100% z czystego pierwotnego winylu. Z tego powodu wiemy dokładnie, co jest w oferowanych przez nas podłogach, pozwala to nam zarówno zapewnić atrakcyjny wygląd posadzki, zachowując przy tym właściwości użytkowe. Oferowane przez nas podłogi winylowe posiadają wszelkie atesty, także higieniczne wydane przez PZH: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Czy różni się podłoga winylowa od wykładziny pcv?

Winyl jest wykorzystywany w domach i obkiektach komercyjnych od wielu lat, nie tylko z powodu swoich cech estetycznych, ale również ze względu na jego praktyczne korzyści. Chociaż tradycyjne, znane wszystkim posadzki pcv (często nazywane gumoleum) istnieją od ponad 100 lat, podłogi winylowe niosą ze sobą zupełnie inne wydanie. Czym więc różni się podłoga winylowa od standardowej podłogi pcv? Po pierwsze, forma, w jakiej się pojawia, różni się od zwykłego pcv. Podłogi winylowe to pojedyncze kawałki imitujące deski lub płytki, z wytłoczoną strukturą i niebanalnym wykończeniem.