Dywany są uniwersalną i ponadczasową dekoracją, a ich design wpisuje się w najnowsze trendy we wzornictwie. To element wystroju, który przykuwa wzrok gości, nadaje naszemu wnętrzu odpowiedniego charakteru i pomaga stworzyć wyjątkowy domowy klimat. Tegoroczny must-have!

Kluczowym elementem każdego wystroju wnętrza jest podłoga – pierwsza interakcja z przestrzenią jest czysto wizualna, druga, to kontakt fizyczny. Dywan nie tylko zdobi nasze wnętrze, ale też chroni nas przed zimnem i zabezpiecza podłogę przez zniszczeniem. Daje uczucie miękkości i ciepła pod stopami…

Z księgi tysiąca i jednej nocy

Choć latające dywany to fikcja, my wiemy, że kryje się w nich coś magicznego. Oczarowują nasze wnętrza i zapewniają nieskończenie wiele możliwości szybkiej zmiany wystroju. Pomagają stworzyć oryginalną i wyjątkową kompozycję, która odmieni wnętrze naszego mieszkania. O ile duża ilość wzorów i kolorów użytych w pomieszczeniu wymaga zastosowania neutralnego dywanu, o tyle proste, minimalistyczne wnętrze będzie się doskonale komponowało z intensywnym motywem – wzorzystym dywanem na podłodze. Zwłaszcza, że najmodniejsze dywany są jak efektowne obrazy, projekty artystyczne przedstawiające abstrakcyjne prace malarskie rzucone nonszalancko na podłogę, która jawi się jako niczym nieograniczone płótno. Na jednych widnieją grube pociągnięcia pędzla tworzące energetyczne wzory, na innych motywy inspirowane starożytną sztuką.

 

 

Potraktujmy więc dywany, jak projekty rzemieślnicze. Skupmy się na tych wysokiej jakości, które są małymi dziełami sztuki. Wykonane z pięknych tkanin, o niesamowitej strukturze i szczegółowych wzorach. Są wśród nich odważne i nowoczesne projekty (które swoją kolorystyką i deseniem spychają resztę wyposażenia w cień i pod ściany), ale też ponadczasowe, klasyczne – inspirowane tradycyjnymi wzorami persy (pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i minimalistycznych – na zasadzie kontrastu) oraz stylem vintage (stanowiące neutralne tło stylowych aranżacji).

Kolor i wzór dywanu powinny być dopasowane do konwencji wnętrza. Pamiętajmy, że jasny dywan powiększy optycznie pomieszczenie, natomiast ciemny nada wrażenie bardziej przytulnego. Modne są też duże wzory geometryczne, które nawiązują kolorystycznie do aranżacji i wielkie kwiaty, często intrygująco kontrastujące z wystrojem. Szukając modnych dywanów pamiętaj, że pełnią one nie tylko rolę dekoracyjną, ale i ochronną i należą do najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia. Dlatego przy wyborze stawiaj na jakość – ona też jest „trendy”, a projektanci wnętrz zgodnie podkreślają, że stylowe wnętrze to pomieszczenie wypełnione materiałami dobrej jakości.

 

 

Nasza oferta dywanów jest naprawdę szeroka –  począwszy od jednokolorowych dywanów z naturalnym włosiem, na wielobarwnych ze sztucznych tworzyw kończąc (wełna, wiskoza, skóry naturalne itp.). Dbamy o najwyższą jakość i poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego w naszym portfolio znajdują się tylko producenci godni zaufania, min.:

Louis De Poortere, czyli belgijskie dywany z ponad 150-letnią historią.  Jedna z najbardziej znanych (w branży) i poważanych europejskich marek, która słynie z dywanów najwyższej jakości. Dywany Louis De Poortere zdobia podłogi w Białym Domu, Watykanie, w zamku angielskiej Królowej czy w Louvrze.

Serge Lesage – francuska firma ręcznie produkująca dywany także najwyższej jakości. Każdy z modeli może zostać wykonany w dowolnym rozmiarze, kolorystyce i kształcie. To firma z długą tradycją, w której współczesne wzornictwo łączy się z bogatą wiedzą rzemieślniczą.

LondonArt, włoska marka luksusowa zajmująca się szeroko pojęta sztuką, w której ofercie znajdziemy także tapety. Projekty Londonart, to połączenie mody, elementów graficznych i architektury; zabawa materiałami, tkaninami i teksturą. Projekty niebanalne.

Ferm Living – duńska firma tworząca także kolekcje mebli, dodatków i akcesoriów do domu, inspirująca się tradycjami skandynawskiego wzornictwa  i prostej estetyki, ale z charakterystyczną graficzną linią, która sprawia, że design spod znaku Ferm Living jest świeży i nowoczesny.

Dywany do wyboru, do koloru. I pamiętaj – jeśli lubisz oryginalne dodatki i kolorowe wnętrza, wybieraj dywany o nietypowych kształtach, strukturach, wzorach i kolorach.