W naszym showroomie odbyły się kolejne warsztaty dla projektantów, zorganizowane wspólnie z przedstawicielami związanych z nami marek – Designflooring w duecie z Uzin, Ralston i Serge Lesage. W poniższym artykule zebraliśmy dla Was najważniejsze kwestie poruszane podczas wydarzenia, a było wśród nich kilka ciekawych tricków.

Na początku odkryliśmy trendy kolorystyczne przyszłego sezonu i poznaliśmy bliżej nie tyle samą markę, ale i rodzaje farb Ralston, których mieszalnia zagościła w tym roku na stałe w naszym showroomie. Oprócz gwarancji krycia, dostaliśmy zapewnienie, że gdy klient zapyta o nowy kolor lub taki z nieznanej karty, którego nie ma w systemie mieszania Ralston (aczkolwiek prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest znikome), to specjaliści bez problemu opracują odpowiednią recepturę, jako, że dla firmy z takim doświadczeniem, każdy kolor – nawet najbardziej specyficzny – jest możliwy do osiągnięcia. W dodatku sposób, w jaki uzyskuje się pożądany kolor, nie wpływa negatywnie na odporność, czy siłę krycia powstałej farby.

 

 

Do sedna

Kluczem programu warsztatów były podłogi winylowe, bo jak wiadomo – sprawdzą się zarówno w mieszkaniach i domach, jak i obiektach użyteczności publicznej, a zwłaszcza w przestrzeniach komercyjnych, gdzie liczy się zarówno wytrzymałość, jak i design. Dzięki różnorodności dekorów nietrudno dobrać wzór do potrzeb aranżacji, co szczególnie doceniają właśnie architekci wnętrz. Są one więc dla projektantów wdzięcznym materiałem do wyściełania podłóg w większości realizowanych projektów. Wiodący producent podłóg LVT – Designflooring, oferuje całe kolekcje podłóg, dostosowanych do różnych wymogów technicznych.

Adam Wiśniewski – przedstawiciel koncernu Uzin, słynącego z produkcji najwyższej klasy chemii do montażu i pielęgnacji podłóg –  pokazał nam kilka tricków, które zapewniają wydłużenie żywotności podłóg LVT oraz zapewniają komfort ich użytkownikom. Wraz z Konradem Tenczyńskim, który reprezentował Designflooring i opowiedział o nowych kolekcjach, tworzyli świetny duet.

Trick nr 1

Co jeśli klient musi oddać lokal w stanie nienaruszonym, a obecnemu najemcy marzy się inna podłoga? Lub, gdy nagle zmieni się koncepcja aranżacji wnętrza? Tu, jak się okazuje, z pomocą przychodzą takie rozwiązania, jak klejąca folia nośna SIGAN. Doskonale sprawdzi się właśnie we wnętrzach komercyjnych i użyteczności publicznej, gdzie wyłączenie powierzchni na dłuższy czas jest niemożliwe. Dodatkowo system montażu LVT na folii można zastosować również w miejscach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe, nie powodując tym samym strat ciepła. Panele winylowe zamontowane w ten sposób są równie stabilne i wytrzymałe, co w przypadku tradycyjnego klejenia, a użytkowanie podłogi jest możliwe bezpośrednio po jej montażu. Zastosowanie folii nie wymaga też specjalistycznego przygotowania podłoża – wystarczy, że jest ono równe, suche i bez spękań. Zyskujemy oszczędność czasu (folię można położyć na starej podłodze lub gładkiej wykładzinie, a płytki LVT łączyć dowolnie również z wykładziną czy dywanem) i możliwość dowolnej zmiany aranżacji, a po demontażu nie pozostają ślady kleju. Szybki, cichy i bezzapachowy montaż podłogi winylowej? My już wiemy – SIGAN.

 

 

Trick nr 2

Wiemy też (a kto nie wie niech czyta tu), że podłogi winylowe są są odporne na działanie temperatur, rozlanie wody i ścieranie, dzięki czemu lepiej znoszą próbę czasu nawet w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Ale co, jeśli mimo wszystko powierzchnia podłogi winylowej zostanie zarysowana lub brzydko przetarta? Tu sprawdzi się kolejny trick Adama! Dwuskładnikowy preparat olejowy RZ REFRESHER, który z powodzeniem retuszuje lekkie zadrapania i oznaki zużycia na podłogach winylowych. Nie wierzycie? Adam przeciągnął papierem ściernym po jednym z paneli winylowych i zrobił to bez żalu, by za chwilę szybko i efektywnie usunąć ślady zniszczenia z powierzchni płytki.

 

 

Do usuwania plam i zabrudzeń – w naszym wypadku były to ślady markera na panelach winylowych Nasz ekspert wyciągnął z zanadrza ściereczkę do 300 plam – tak aż 300!  Ściereczka RZ Fleckentuch do odplamiania dywanów, wykładzin dywanowych, podłóg winylowych, szkła i metalu, to pierwsza pomoc, gdy dziecko użyje flamastrów na nowej podłodze w salonie lub wino podczas parapetówki zaplami czyjąś koszulę.

 

 

Wisienka na torcie

Na samym końcu warsztatów, zostały zaprezentowane – debiutujące w naszym showroomie – ekskluzywne, ręcznie tkane dywany francuskiej marki Serge Lesage. To firma z długą tradycją, w której współczesne wzornictwo łączy się z bogatą wiedzą rzemieślniczą.  Szacunek dla umiejętności przodków przejawia się w technikach wykonania dywanów, a przestrzeganie wymagań środowiskowych przy ich produkcji podnosi ich jakość. To, co dodatkowo wyróżnia Serge Lesage, to nieograniczona możliwość zmieniania kolorów, kształtów, rozmiarów i surowców (wełna, wiskoza, skóry naturalne itp.). Dywany wykonane na indywidualne zamówienie mogą w pełni zaspokoić potrzeby klientów, ale przede wszystkim idealnie wpisać się w stylistykę projektowanych wnętrz. A wzornik kolorów jest już u nas dostępny!