Czy możemy przewidzieć nadchodzące trendy w projektowaniu wnętrz? W oparciu o analizę kolorów, materiałów i wzorów, które wybierają współpracujący z nami projektanci i architekci, a także nowych kolekcji, które ukazują się w portfolio oferowanych przez nas producentów – zaryzykujemy stwierdzeniem, że tak! Rok 2019 będzie kolejnym zwrotem w kierunku natury, która od dłuższego czasu rządzi współczesnym designem.

Komponowanie żywej atmosfery, która wykorzystuje nie tylko modne i estetyczne materiały, ale także te, które zbliżają nas do natury staje się powoli obowiązkiem. Tak więc, bez zaprzeczania dwóm ludzkim pragnieniom – dążeniu do artystycznej, luksusowej i stylowej ekspresji oraz podziwu dla natury i organicznych wrażeń dotykowych, przedstawimy wam nadchodzące trendy…

 

Kolory ziemi powracają

Być może zauważyliście, że kolor zdecydowanie powrócił. W 2019 roku, będziemy zachęcani do myślenia nieszablonowego, wprowadzając do naszych wnętrz więcej faktur, kolorów i wzorów. Nigdy więcej zimnych i jałowych odcieni, nadchodzące miesiące będą czasem powrotu do natury!

Prym będą wiodły neutralne i świeże kolory, które nie tylko przyczyniają się do poszerzenia przestrzeni wizualnej pomieszczenia, ale także wpływają na samopoczucie. Mówiąc o neutralnych kolorach, większość z nas ma skłonność do myślenia o szarości, beżu i brązie. Ale co jest neutralne? Z definicji neutralny jest kolorem, który może łatwo uwydatnić inne kolory, które mu towarzyszą nie kradnąc im światła reflektorów.

 

Najpopularniejsze neutralne kolory wywodzą się właśnie z natury, są nimi: zielony i niebieski.

 

Nurt nadany przez Pantone, kolor „greenery” z zeszłego roku, nadal będzie miał wpływ na nasze wnętrza. Obserwujemy wzrost popularności zielonego koloru, zarówno na ścianach, jak i w dekoracjach, ale przede wszystkim: wprowadzamy więcej roślin do wnętrz i dekoracji!

 

 

Ciemne odcienie zielonego staną się w przyszłym sezonie jedną z najczęściej używanych nut kolorystycznych w wystroju wnętrz. To idealny kolor nadający akcent w pomieszczeniach, w których przeważają kolory białe, a także brąz i beż. Ciemna zieleń dodaje wnętrzom głębi.

 

Tapeta z kolekcji In Bloom od Borastapeter

 

Popularna będzie też miękka zieleń, która stworzy świeżą, naturalną i relaksującą atmosferę. Ten kolor ścian nadaje ciepły i przytulny efekt. Jest idealny do salonu lub sypialni, gdy chcemy stworzyć sobie mały raj. A w naszym showroomie – przypominamy – mamy dla Was mieszalnię ekologicznych farb Ralston, holenderskiej, rodzinnej firmy z tradycjami.

Na salony

Tapety, które wyglądają jak dzieła sztuki: akwarele lub duże malowane kwiaty, to trendy niezmienne, ale kolejny rok będzie sezonem reprodukcji „dzieł sztuki” na dużą skalę. Co nowego? W 2019 roku tapety wjadą na sufity! „Ubierając” je w kontrastową tapetę uzyskamy efekt zaskoczenia już przy wejściu do pokoju. To nietypowe zastosowanie pozwala nam również oczyścić ściany, bez wizualnego obciążania np. małych przestrzeni. Inspiracji szukajcie na tapetujemy.pl, zapraszamy też do naszego showroomu, gdzie możecie zobaczyć wzory na żywo.

 

 

Trendy są przede wszystkim źródłem inspiracji, ale mogą również służyć jako przewodnik, gdy masz zamiar zaaranżować nową lub odświeżyć jakąś przestrzeń. Nie zapominaj jednak, że to, co sprawia, że wnętrze jest wyjątkowe, to unikalny styl i serce, które w to wkładasz! Inspiruj się teksturami, kolorami i wzorami – zaufaj sobie!